S z k o ł a  P o d s t a w o w a

w  M i r o c i n i e  D o l n y m

 

 

 

SZKOLA PODSTAWOWA  w  MIROCINIE  DOLNYM     tel.  (068) 388 14 24    e-mail :  spmd@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

"Musical - Ania z Zielonego Wzgórza"

 

 

     Tego jeszcze nie było! W środę, 20 lutego, w ramach "Internetowego Teatru TVP dla szkół", uczniowie klas IV-VI, za pośrednictwem łącza internetowego, mieli możliwość obejrzeć prosto z Teatru Muzycznego w Poznaniu musical "Ania z Zielonego Wzgórza". Klasy szkolne zamieniły się więc w sale teatralne. Uczniowie, jak na poważne widowisko przystało, otrzymali bilety wstępu i z zaciekawieniem, a niekiedy wzruszeniem i wybuchami śmiechu, obejrzeli 2 części przygód rudowłosej sieroty o bujnej wyobraźni i błyskotliwych pomysłach - Ani Shirley.

     Adaptacji scenicznej, na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery o tym samym tytule, dokonała pani Monika Martini Madej, a choreografią zajął się pan Grzegorz Kawalec. Na uwagę zasługuje piękna oprawa muzyczna, której autorem jest pan Maciej Szymański oraz pan Michał Łaszewicz jako dyrygent i opiekun chóru. A oto nasi bohaterowie:

- Ania Shirley - Anna Lasota,

- Diana Barry (przyjaciółka Ani) - Joanna Olek,

- Maryla Cuthbert (przybrana opiekunka Ani) - Anna Bajerska - Witczak,

- Małgorzata Linde (wścibska sąsiadka Maryli) - Marzena Małkowicz,

- Mateusz Cuthbert (opiekun Ani, brat Maryli) - Arnold Pujsza,

- Gilbert Blythe (szkolny kolega Ani) - Jarosław Patycki.

Uczniowie nagrodzili występ gromkimi brawami i z niecierpliwością czekają na kolejne spektakle w wykonaniu aktorów teatralnych. Jakie wrażenia mają młodzi widzowie po spektaklu? Oto niektóre opinie:

Dominika Trybus, kl. IVa

Sztuka bardzo mi się podobała. Największe wrażenie zrobiła na mnie aktorka, która grała Anię. Nie podobał mi się jednak Gilbert przez to, że nazwał Anię "marchewką". Byłam na kilku przedstawieniach z klasą i na jednym z kuzynką, ale oglądanie w szkole wzbudziło największy zachwyt w moim sercu. Moim zdaniem sztuka była na szóstkę.

Natalia Zambroziewicz, kl. IVa

Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" był dla mnie bardzo interesujący, ponieważ opowiadał on o losach pewnej sieroty - Ani. Było mi smutno, kiedy zmarł Mateusz, ale na ogół przedstawienie było wesołe, np. wtedy gdy Ania poznała Dianę. Wszyscy aktorzy doskonale zaprezentowali swoje role oraz pięknie śpiewali. Niesamowita była też ich gestykulacja. Widać było, że długo musieli pracować nad dobrą dykcją (.).

Anna Piwońska, kl. IVa

Spektakl był niezwykły! Te emocje i muzyczne fragmenty nadały sztuce perfekcji! (.) Oglądając ją, poczułam wewnętrzne szczęście. (.) Żadna sztuka nie uradowała mego serca bardziej niż ta. Chciałabym powtórzyć to spotkanie. Oceniam przedstawienie na szóstkę z plusem.

Mikołaj Radziukiewicz, kl. IVa

Przedstawienie mi się podobało, bo było ciekawe i śmieszne. Podobała mi się Ania, bo miała ładne włosy. Nie za bardzo polubiłem Gilberta (.).

Patrycja Zaustowicz, kl. IVa

Spektakl był interesujący. Najbardziej podobały mi się momenty, gdy Ania śpiewała i tańczyła. Według mnie przedstawienie było piękne i trzeba zachęcać innych do oglądania takich widowisk.

Paweł Dobrucki, kl. IVb

Według mnie, najlepszą sceną było jak Diana się upiła. Ze śmiechu łzawiły mi oczy. Aktorzy grali olśniewająco, ale najlepsza była Ania. Muzyka była bardzo dobra i to, że grali ją "na żywo" dodało jej "blasku". Dekoracje były dobre, zaskakuje mnie to, jak szybko zmieniało się otoczenie w zależności od granej sceny. Stroje aktorów były starodawne, co dodało całokształtowi lekkiej powagi. W sumie oceniam widowisko na 10 punktów z 10 możliwych.

Natalia Ogrodniczak, kl. IVb

(.) Śmiałam się przez cały spektakl.

Julia Marciniak, kl. IVb

W spektaklu najbardziej podobała mi się scena, gdy Ania upiła Dianę. Świetna była także muzyka "na żywo" oraz stroje aktorów. Ciekawe było także to, jak Maryla uczyła Anię modlitwy, choć Ania była wszystkiemu przeciwna. Uważam, że cały spektakl był fantastyczny! Chciałabym obejrzeć to jeszcze raz.

Klaudia Przygrodzka, kl. Va

Aktorzy świetnie grali swoje role. Najbardziej podobała mi się postać Ani. Aktorka "wczuła się" w graną rolę, jak i reszta artystów grających w tym musicalu. Dekoracje były niesamowite! Na jednej scenie była jednocześnie szkoła, dom, wycieczka. Aktorzy świetnie poruszali się w rytm piosenek. (.) Muzyka, grana "na żywo", była skoczna i wesoła. (.) Rozśmieszyło mnie, kiedy Ania uderzyła Gilberta w głowę albo gdy przymierzała nową sukienkę na Mateuszu. Podobały mi się też kulisy spektaklu i zdziwiło to, ile aktorzy muszą włożyć wysiłku, aby się przygotować do występu  (.).

Izabela Postrożna, kl. Va

Gra aktorska była interesująca ze względu na szybką, "żywą" mowę aktorki grającej Anię. Wyglądało to tak, jakby bohaterka chciała wszystko powiedzieć w ciągu 5 minut. Scenografia była odpowiednia do granej aktualnie sceny, ale dziwne wydało mi się, że kwiat słonecznika podczas śpiewu ruszał się w rytm muzyki. (.) Rozśmieszyło mnie to, gdy Diana upiła się i jak Ania mierzyła sukienkę na Mateuszu.

Kacper Mazur, kl. Va

Najbardziej podobała mi się scenografia i gdy Anię przezywano "marchewką". Aktorzy grali ładnie, najlepsze dla mnie momenty były wtedy, gdy Mateusz się denerwował. Trudno zapamiętać tyle tekstu, dlatego jestem pod wrażeniem. 

Daniel Drozdek, kl. Va

Aktorzy byli zgrani i dobrze przygotowani. Bardzo mi się podobały obrazy i cała dekoracja sceny oraz eleganckie ubrania bohaterów. Muzyka była ciekawa. (.) Rozśmieszyło mnie to, gdy Diana napiła się wina i kiedy Ania dostała sukienkę i przymierzała ją na Mateuszu.

Kamil Simonowicz, kl. Va

Najbardziej podobała mi się Ania. Aktorka najlepiej "wczuła" się w swoją rolę i miała najwięcej do mówienia i śpiewania. Stroje aktorów były bardzo ładne, miały wiele ozdób. Muzyka, dopasowana do sceny, raz była skoczna i żywa, a raz smutna, np. gdy umarł Mateusz.

Zaskoczyło mnie, że Ania z tak niskiego poziomu wychowania rozwinęła się tak bardzo. (.) Najlepsze jednak było to, gdy główna bohaterka opowiadała przybranym rodzicom o swoim losie oraz gdy Gilbert i Ania - dawni, najgorsi wrogowie - stali się najlepszymi przyjaciółmi. Ogółem, cały spektakl był bardzo ciekawy.

Adriana Załęczna, kl. Va

Najbardziej podobała mi się aktorka, która grała Anię z Zielonego Wzgórza. Rozśmieszyła mnie scena, w której bohaterka obraziła panią Małgorzatę oraz gdy mierzyła sukienkę na Mateuszu. Podobała mi się również muzyka i śpiew aktorki.

Natalia Bekus, kl. Va

Aktorzy, według mnie, grali wspaniale. Scenografia i dekoracje były interesujące, ale muzyka nie w moim stylu. Ciekawa była gra świateł. Najbardziej rozśmieszyło mnie to, gdy Diana się upiła. To było zabawne. Podobało mi się także jak Gilbert nazwał Anię "marchewką". Nie interesuję się teatrem, ale to przedstawienie było całkiem fajne.

Mielna Studzińska, kl. Vb

Spektakl był bardzo ciekawy. (.) Nie wiem, w jaki sposób Ania dała radę tyle mówić? Była strasznie gadatliwa.

Dawid Budek, kl. Vb

Przedstawienie pod tytułem "Ania z Zielonego Wzgórza" bardzo mi się podobało dlatego, że było pouczające. To opowieść o dziewczynce, której, gdy miała zaledwie kilka lat, zmarli rodzice.

Weronika Morman, kl. Vb

Moim zdaniem spektakl był bardzo fajny. Podobał mi się, ponieważ było wiele piosenek i śmiesznych scen.

Justyna Gałązka, kl. Vb

Bardzo podobał mi się spektakl pod tytułem "Ania z Zielonego Wzgórza". Zrobiły na mnie wrażenie piosenki z tego musicalu, szybko "wpadają w ucho". Ania wyglądała ładnie, była śmieszna, kiedy szybko mówiła. Podobało mi się, kiedy Ania wraz z Dianą poszły do ogrodu i składały "przyjaźniową" przysięgę. Zdziwiło mnie to, że scena i stroje wymagają takich długich przygotowań i że aktorzy potrafili nauczyć się na pamięć tak obszernych tekstów.

Kacper Dutkiewicz, kl. VIa

Przedstawienie było wspaniałe i zrobiło na mnie duże wrażenie. (.) Nie mogę doczekać się następnego spektaklu, szkoda, że to skończyło się tak szybko. Przyznam się, że czytałem tę powieść, ale w wersji scenicznej jest ciekawsza.

Katarzyna Różycka, kl. VIa

Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" bardzo mi się podobał. Był ciekawszy od książki, ponieważ można było zobaczyć jak wyglądają postacie. Było bardzo dużo zabawnych scenek. Artyści wykazali się dużym talentem aktorskim. Muzyka była bardzo fajna, ponieważ grali ją "na żywo" zawodowi muzycy. W przerwie między pierwszą a drugą częścią, ujrzeliśmy jak do swoich ról przygotowują się profesjonalni aktorzy. Zobaczyliśmy również, co dzieje się za kulisami podczas trwania przedstawienia.

Nikola Staniecka, kl. VIa

(.) Aktorzy ciekawie odegrali swoje role. Wszystko działo się po kolei, tak jak w książce. (.) Najbardziej mi się podobało, gdy Ania zamiast soku malinowego podała Dianie wino porzeczkowe. Cieszę się, że mogłam obejrzeć ten musical.

Aleksandra Kostrzewa, kl. VIa

(.) Spektakl był zabawny, wzruszający i przede wszystkim wspaniale poruszający wyobraźnię. Najbardziej podobała mi się gra aktorska, ponieważ była bardzo realistyczna. Pokochałam również charakteryzację aktorów. Była bardzo podobna do oryginału. Można pogratulować także talentu aktorom. Śpiew był piękny i "chwytający za serce". Mimo, że czytałam książkę, spektakl bardzo mnie zachwycił, a jednocześnie zadziwił. Nie każdy jest tak utalentowany jak Anna Lasota odtwarzająca rudowłosą Anię. Oglądałam zachwycona wstrzymując momentami oddech. Chciałabym obejrzeć więcej takich przedstawień na podstawie lektur.

Izabela Knera, VIa

(.) Ten spektakl był bardzo pouczający (.). Z miłą chęcią obejrzałabym go jeszcze raz.

Norbert Pikulski, VIa

Przedstawienie było ciekawe, wywarło na mnie spore wrażenie. Było bardzo emocjonujące, mimo iż czytałem książkę i wiedziałem, co się wydarzy. Wersja sceniczna była znakomicie odegrana. Uważam, że była to świetna inscenizacja książki. Nie mogę się doczekać następnego przedstawienia. (.)

Marta Majczak, kl. VIa

Teatrzyk (.)  był bardzo ciekawy. Najbardziej podobali mi się odtwórcy ról Ani i Mateusza. Czytaliśmy tę lekturę i było miło ją sobie przypomnieć. Ania miała wiele przygód, zaprzyjaźniła się z Dianą, pokłóciła z Gilbertem, a po latach się z nim pogodziła.

Nina Olszówka, kl. VIa

Sztuka była świetna. Aktorzy grali żywo i spontanicznie. Czułam się jak w prawdziwym teatrze. Było ciemno, w sali zostały rozłożone krzesła, gdzie mogliśmy usiąść jako widownia i oczywiście była nasza TIK-owa scena. Najbardziej podobała mi się aktorka, która grała Anię Shirley.

 

 

 

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/aktualnosci/z-zycia-tvp/internetowy-teatr-tvp-dla-szkol/9920943

 

 

21.03.2013r.  - "Pinokio"

 

 

19.04.2013r. - " Dziadek do orzechów"  

 

 

21.05.2013r. - " Królowa śniegu"

 

 

05.06.2013r. - "Przygody Arka Noego"

 

 

13.06.2013r. - "Co w trawie piszczy?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT :

Lubuska Szkoła Równych Szans

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2008r. szkoła realizuje projekt ODKRYWAMY

LEPSZY ŚWIAT w ramach Lubuskiej Szkoły Równych Szans. Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczniów do nowoczesnych systemów edukacyjnych...

Przeczytaj wiecej...

 

PROJEKT :

"Kalejdoskop łąki i lasu, czyli co o bioróżnorodności każdy uczeń wiedzieć powinien".

 

 

Programem zostało objętych 30 szkół podstawowych z terenu 3 województw: małopolskiego,lubuskiego i śląskiego.

Przeczytaj więcej...

 

 

PROJEKT :
"W drodze do lepszego świata"

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym wdrożono program rozwojowy "Dotacje na projekty rozwojowe dla szkół w regionie lubuskim", który zapewnił uczniom możliwości wyrównania szans edukacyjnych i rozwijania zainteresowań poprzez realizację cyklu dodatkowych zajęć o różnorodnej tematyce. Przeczytaj więcej ...

 

Uczniowski Klub Sportowy
MIROTKA

Założony 3 grudnia 2001 roku, 21 grudnia 2001 został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych Powiatu Nowosolskiego przez Starostę Powiatowego na podstawie art. 7 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 18 stycznia 1996r. o Kulturze Fizycznej (Dz. U. Nr 25 poz. 113).
Przeczytaj więcej ...