S z k o ł a  P o d s t a w o w a

w  M i r o c i n i e  D o l n y m

 

 

 

SZKOLA PODSTAWOWA  w  MIROCINIE  DOLNYM     tel.  (068) 388 14 24    e-mail :  spmd@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

"Królowa Śniegu" 

 

 

     21 maja klasy I-VI miały przyjemność obejrzeć kolejny spektakl na żywo transmitowany przez TVP. Była to uwspółcześniona wersja "Królowej śniegu" H. Ch. Andersena w reżyserii Tomasza Koniny - dyrektora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tę opowieść o przyjaźni, miłości i poświęceniu przedstawili aktorzy opolskiego teatru:  Kornelia Angowska, Cecylia Jacewska-Caban, Beata Wnęk-Malec, Łukasz Schmidt, Bartosz Dziedzic, a kostiumy przygotowała Halina Fleger. Uwagę młodych widzów przykuwały piosenki współczesnych wykonawców oraz nowoczesne efekty specjalne ukazujące magiczną podróż Gerdy i czarodziejską krainę śniegu.

     Historię Kaja i Gerdy zna cały świat. Kiedy kawałek szkła wpadł w serce chłopca, stał się on nieczuły i obcy dla swoich bliskich. Zwiedziony przez Królową opuścił przyjaciół i zamieszkał w jej pałacu myśląc, że to najlepsze dla niego życie. W ślad za Kajem wyrusza Gerda, która chce na nowo wzniecić płomień miłości w jego sercu i pokazać prawdę o rzeczywistości. Na pozór krucha i niepozorna dziewczynka ma w sobie ogromną moc, ponieważ potrafi kochać. W podróży pomagają jej niezwykli przyjaciele, ale to dzięki miłości bohaterka odnajduje Kaja i wyrywa go z zimnego, złudnego świata.

Więcej o spektaklu i odtwórcach głównych ról na stronach:

http://teatropole.pl/

http://teatropole.pl/spektakle/krolowa-sniegu/

            A oto kolejny już bukiet opinii o spektaklu mirocińskiej społeczności uczniowskiej:

Dominika Trybus, kl. IVa

Dla mnie przedstawienie było piękne. Świetne były ruchy taneczne aktorów w niektórych scenkach, efekty świetlne oraz świecące miecze z filmu "Star Wars". Był to najlepszy spektakl jaki do tej pory widziałam. Aktorzy grali bardzo naturalnie.

Dawid Radej, kl. IVa

Najbardziej podobały mi się efekty specjalne, muzyka i miecze Jedi.

Patrycja Łysoń, kl. IVa

Przedstawienie było ciekawe. Podobało mi się jak na scenę weszli piraci i zaczęli tańczyć, zrobiło mi się smutno, gdy Kaj zaczął wyrywać róże i krzyczeć, że są tak brzydkie jak Gerda.

Natalia Zambroziewicz, kl. IVa

Z całego spektaklu pt. "Królowa śniegu" najbardziej podobał mi się moment, w którym Gerda uratowała Kaja. Śmieszny był też taniec piratów. Ogólnie całe przedstawienie oceniam na 6+. Myślę, że każdy z nas powinien oglądnąć to przedstawienie, ponieważ było romantyczne i smutne, a zarazem śmieszne i ciekawe.

Mikołaj Radziukiewicz, kl. IVa

Dla mnie najśmieszniejsza była scena, gdy piraci udawali rycerzy Jedi. Aż łzawiły mi oczy, oczywiście ze śmiechu. Był to bardzo ciekawy a zarazem smutny spektakl. Najlepszy dla mnie moment to ten, gdy Gerda uratowała Kaja. Z miłą chęcią oglądnąłbym ten seans jeszcze raz.

Daniel Dąbrowski, kl. IVa

Podobały mi się efekty specjalne, piraci i wiele innych rzeczy. Przedstawienie było piękne i prawdziwe. Uważam ten występ za udany.

Patryk Trybus, kl. IVa

Spektakl był fajny i zaskakujący, smutny i wesoły, a szczególnie wtedy, kiedy pojawili się piraci udający Jedi i zaczęli tańczyć.  

Anna Piwońska, kl. IVa

W spektaklu pt. "Królowa śniegu" podobało mi się wszystko. Aktorzy odgrywali swe role perfekcyjnie. Efekty specjalne były niesamowite! W jednym momencie poczułam się jak na koncercie dzięki muzyce. Wzruszyłam się, gdy Gerda i Kaj spotkali się po latach, a zła królowa zamarzła. Podobało mi się również, gdy Gerda zamieszkała u tajemniczej pani, a ona włączyła swój żyrandol z baniek mydlanych. Wstawki muzyczno-wokalne dodały sztuce perfekcji. Nie podobało mi się natomiast to, że sztuka skończyła się tak szybko.

Nicola Laskowska, kl.IVb

Spektakl pt. "Królowa śniegu" był śmieszny, szczególnie, gdy piraci tańczyli. Stroje aktorów i choreografię oceniam na szóstkę. Narrator opowiadający niektórej fragmenty baśni miał ładny głos.

Oliwia Osikowska, kl. IVb

Sztuka bardzo mi się podobała. Cieszę się, że Gerda odnalazła Kaja.

Paweł Dobrucki, kl. IVb

Ogólnie przedstawienie było fajne. Muzyka bardzo dobra, pasowała do danej sceny. Podobał mi się moment, gdy piraci tańczyli w ciemnościach ze świetlnymi mieczami. Minusem spektaklu jest to, że wszystko działo się jakby w jednym miejscu i że całość trwała za krótko.

Julia Marciniak, kl. IVb

W spektaklu najbardziej podobało mi się, gdy Gerda i Kaj bawili się włóczką. Uważam, że przedstawienie było bardzo udane i śmieszne.

Natalia Bekus, kl. Va

Najbardziej podobało mi się, gdy Gerda spotkała rozbójników albo jak znalazła się u czarodziejskiej pani. Aktorzy mieli piękne kostiumy, a choreografia była wspaniała.

Daniel Drozdek, Va

Najbardziej podobały mi się efekty specjalne.

Maikel Szczepański, Va

Teatr był ciekawy, najbardziej podobała mi się muzyka.

Paulina Sobotkiewicz, kl. Va

Spektakl pt. "Królowa śniegu" bardzo mi się spodobał. Najlepszy był taniec piratów i gdy Gerda odnalazła Kaja.

Wiktoria Raczykowska, kl. Va

Najbardziej z całego przedstawienia podobała mi się oprawa muzyczna. Uważam również, że stroje były ciekawe i pomysłowe. Cały spektakl miał wysoki poziom.

Izabela Postrożna, Va

Spektakl bardzo mi się podobał ze względu na różnorodność przekazu, ponieważ na scenie posługiwano się i tańcem i słowem.

Kacper Kamiński, kl. Vb

Uważam, że przedstawienie było śmieszne. Najbardziej podobało mi się jak aktorzy tańczyli z mieczami świetlnymi.

Milena Studzińska, Vb

W spektaklu podobało mi się jak Kaj i Gerda się spotkali, a ona wyjęła mu szkiełko z oka i znów się kochali. Królowa śniegu została sama.

Kacper Bajorek, Vb

Spektakl bardzo mi się podobał ze względu na świetną grę aktorów. Najbardziej podobała mi się scena ze świecącymi mieczami.

Justyna Gałązka, Vb

Najbardziej podobało mi się jak Kaj wyznawał miłość Gerdzie, a potem jak ona go szukała. Nie spodobało mi się jak bohater wyrywał kwiaty.

Kamila Kozubska, Vb

W przedstawieniu bardzo podobały mi się kostiumy oraz efekty specjalne.

Jagoda Kurzawa, Vb

W tym spektaklu podobała mi się Królowa, bo miała piękną suknię.

Katarzyna Różycka, VIa

Przedstawienie było ciekawe, scena pięknie udekorowana, aktorzy idealnie wcielili się w swoje role, a gra światła i wspaniała muzyka nadawały przedstawieniu odpowiedniego nastroju. Większość z zaciekawieniem oglądała spektakl.

Nikola Staniecka, VIa

Spektakl był bardzo ciekawy. Aktorzy dobrze wcielili się w swoje role, wystrój sceny był ładny, prawie tak jak w bajce, a Królowa wyglądała jak prawdziwa. Widzowie byli zafascynowani.

Kaper Dutkiewicz, VIa

W przedstawieniu podobała mi się muzyka, układ taneczny i śmieszne wypowiedzi.

Wiktoria Bagan, VIa

Scenografia była bardzo uboga, a królowa śniegu była podobna do białej królowej z "Opowieści z Narnii". Gdy piraci tańczyli, to wyglądali śmiesznie przez co publiczność zaczęła się śmiać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT :

Lubuska Szkoła Równych Szans

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2008r. szkoła realizuje projekt ODKRYWAMY

LEPSZY ŚWIAT w ramach Lubuskiej Szkoły Równych Szans. Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczniów do nowoczesnych systemów edukacyjnych...

Przeczytaj wiecej...

 

PROJEKT :

"Kalejdoskop łąki i lasu, czyli co o bioróżnorodności każdy uczeń wiedzieć powinien".

 

 

Programem zostało objętych 30 szkół podstawowych z terenu 3 województw: małopolskiego,lubuskiego i śląskiego.

Przeczytaj więcej...

 

 

PROJEKT :
"W drodze do lepszego świata"

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym wdrożono program rozwojowy "Dotacje na projekty rozwojowe dla szkół w regionie lubuskim", który zapewnił uczniom możliwości wyrównania szans edukacyjnych i rozwijania zainteresowań poprzez realizację cyklu dodatkowych zajęć o różnorodnej tematyce. Przeczytaj więcej ...

 

Uczniowski Klub Sportowy
MIROTKA

Założony 3 grudnia 2001 roku, 21 grudnia 2001 został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych Powiatu Nowosolskiego przez Starostę Powiatowego na podstawie art. 7 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 18 stycznia 1996r. o Kulturze Fizycznej (Dz. U. Nr 25 poz. 113).
Przeczytaj więcej ...