S z k o ł a  P o d s t a w o w a

w  M i r o c i n i e  D o l n y m

 

 

 

SZKOLA PODSTAWOWA  w  MIROCINIE  DOLNYM     tel.  (068) 388 14 24    e-mail :  spmd@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

"Przygody Arka Noego" 

 

 

     5 czerwca obejrzeliśmy dziewiąty już spektakl transmitowany na żywo przez TVP prosto z Teatru Ludowego w Krakowie. Były to "Przygody Arka Noego" w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego zrealizowane na podstawie wierszowanej historii autorstwa Michała Rusinka. W pierwotnej wersji miała ona być operą dla dzieci, ale powstał musical, do którego muzykę skomponował Andrzej Zarycki, scenografię przygotowała Barbara Guzik, a choreografię ułożyła Monika Myśliwiec.

     Spektakl opowiada o powodzi w Krakowie, którą wywołały ulewne deszcze. Nie ominęła ona także ogrodu zoologicznego. Dyrektor zoo przespał cały potop, a zwierzęta uratował kilkunastoletni Arek Noe - mały chłopiec w żółtej pelerynie. Zabrał on na swój ponton  różne zwierzęta: "I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate" czyli zebrę, lwa, lamę oraz słonia. Dryfując po zatopionym Krakowie na pontonowej barce szukają bezpiecznego schronienia, a przy okazji mijają Wawel, Kopiec Kościuszki, Wieżę Mariacką i Barbakan. Historia ma zaskakujące zakończenie, kiedy to bohaterowie wyciągają ogromny korek (taki jak w wannie) i woda uchodzi z miasta, a Arek zostaje nowym dyrektorem zoo. To jednak nie koniec, bo okazuje się, że wszystko było tylko.snem Arka.

     Widowisko, sądząc po reakcjach naszych młodych widzów, należy do udanych. Na sukces złożyło się wiele elementów. Zabawne gry słowne bohaterów i wierszowane dialogi przeplatane były m. in. skocznymi piosenkami, tańcami z parasolkami oraz "wejściami" wrony. Postać ta, grana przez Pawła Kumięgę, ożywiała całe widowisko - poruszała się na scenie na rolkach, rozśmieszała publiczność a chwilami nawet straszyła. Na wielkie brawa zasługuje również odtwórca głównej roli - Jan Sułkowski, który oprócz świetnej, naturalnej gry aktorskiej, umiejętnie nawiązywał kontakt z widzami. Zapamiętamy również właściciela zoo szczególnie z jego sennych marzeń, kiedy to okrąglutki jak piłka dyrektor tańczy w balecie ze smukłymi łabędzicami. W pozostałych rolach wystąpili: Martyna Malcharek (gościnnie), Małgorzata Krzysica, Jacek Joniec, Jan Nosal, Piotr Piecha oraz Balet Krakowskiej Akademii Tańca.

Opinie młodych widzów:

Patrycja Zaustowicz, kl. IVa

Przedstawienie było interesujące. Najbardziej podobały mi się momenty, gdy chłopiec tańczył i śpiewał. Powinniśmy oglądać takie spektakle częściej.

Adrian Lechocki, kl. IVa

Bardzo mi się podobało. Było to dobre przedstawienie.

Anna Piwońska, kl. IVa

Spektakl był niesamowity! Uwielbiam śpiewać i tańczyć, dlatego "Przygody Arka Noego" były spełnieniem marzeń. Aktorzy swoje kwestie mówili wierszem, przepięknie śpiewali, tańczyli i odtwarzali swoje postacie. Chciałabym, aby to przedstawienie nie miało końca. (.)  Myślę, że w naszej szkole będzie więcej takich spektakli, ponieważ są pouczające i zabawne. Zachęcam was do oglądania.

Dominika Trybus, kl. IVa

Przedstawienie bardzo mi się podobało, było niesamowite! Zaskoczyło mnie to, że chłopiec w moim wieku gra główną rolę. Super tancerze i żaba, która była bardzo rozciągnięta i potrafiła zrobić szpagat. Jest to trudne, wiem, ponieważ mam już doświadczenie. Za każdym razem, gdy oglądamy teatr na żywo, jest coraz ciekawszy. Cieszę się, że możemy uczestniczyć w takich ciekawych "lekcjach".

Patrycja Łysoń, kl. IVa

Cały teatr był fenomenalny. Najbardziej podobało mi się, gdy na scenę weszły zwierzęta z zoo w klatkach. Aktorzy byli świetni.

Natalia Zambroziewicz, kl. IVa

W całym spektaklu pt. "Przygody Arka Noego"  podobał mi się moment, w którym mały Arek poszedł do zoo, a tam zwierzęta zaczęły tańczyć. Wzruszyła mnie chwila, gdy chłopiec chciał uratować zwierzęta przed powodzią. Niestety były one dzikie i zamierzały pożreć Arka. Był to najlepszy spektakl jaki do tej pory oglądnęłam ze względu na taniec, śpiew i rymowane kwestie aktorów.

Dawid Radej, kl. IVa

Spektakl był ciekawy, spokojny i śmieszny. Podobało mi się jak Arek uwolnił zwierzęta.

Karol Głos, kl. IVb

Podobało mi się jak Arek tańczył z dziewczynami z parasolkami.

Joanna Opulska, IVb

Najbardziej podobał mi się taniec z parasolkami oraz to, jak Arek tańczył i śpiewał, i gdy uwolnił zwierzęta.

Paweł Dobrucki, kl. IVb

Spektakl różnił się od poprzednich, był trochę słabszy, ale mimo to, dobrze spędziłem ten czas. Muzyka była świetna (.), aktorzy grali olśniewająco. Lubię tego typu spektakle.

Nicola Laskowska, IVb

"Przygody Arka Noego" wzbudziły wiele emocji. Stroje aktorów były kolorowe i przypominały żywe zwierzęta. Najzabawniejsze było to jak kierownik zoo śpiewał i gdy zwierzęta z Arkiem dmuchały ponton. Podobała mi się także muzyka, aktorzy fajnie śpiewali i grali.

Oliwia Osikowska, IVb

Przedstawienie bardzo mi się podobało, a najbardziej Arek, który uwolnił wszystkie zwierzęta z klatek. Spektakl podobał mi się w 100%.

Anita Sienicka, kl. IVb

 Spektakl pt. "Przygody Arka Noego" był bardzo ciekawy i śmieszy. Bardzo podobała mi się scenka, gdy Arek uwolnił zwierzęta.

Wiktoria Jacków, kl. IVb

Ten spektakl był ciekawy i śmieszny. Na początku wydawał się nudny, ale potem, gdy aktorzy zaczęli śpiewać i tańczyć, zerwałam się na równe nogi, bo chciałam tańczyć z nimi.

Kacper Barański, kl. IVb

Najbardziej podobało mi się jak Arek z wroną chcieli zabrać dyrektorowi klucze do klatek w zoo oraz scena, gdy słoń pompował ponton. Śmieszna była też sytuacja, gdy zwierzęta płynąc   pontonie zobaczyły właściciela zoo dryfującego na łóżku. Podobała mi się też muzyka, która była dopasowana do spektaklu.

Natalia Bekus, kl. Va

Przedstawienie bardzo mi się podobało. Aktorzy wspaniale grali i tańczyli. Śmieszny był dyrektor zoo i zebra.

Wiktoria Raczykowska, kl. Va

Według mnie teatr był ciekawy. Najbardziej podobał mi się szef zoo oraz stroje aktorów.

Kacper Mokras, kl. Va

Spektakl był ciekawy, "wybuchowy". Podobało mi się jak zwierzęta i Arek płynęli na pontonie.

Jakub Obarewicz, kl. Va

Teatr był bardzo ciekawy, najlepszy jaki oglądałem. Najzabawniejszy był dyrektor zoo.

Sebastian Radosz, kl. Va

Niektóre postacie były śmieszne, a szczególnie zebra. Było bardzo ciekawie i zabawnie.

Luke Kremer, kl. Va

Przedstawienie "Przygody Arka Nowego" było najciekawsze ze wszystkich teatrów jakie oglądaliśmy. Najlepsza była wrona, żaba i dyrektor zoo. Śmieszne też były zwierzaki. Było super!

Adriana Załęczna, kl. Va

Bardzo podobało mi się to przedstawienie, a szczególnie gra aktorów oraz efekty specjalne. Spektakl był ciekawy.

Paulina Sobotkiewicz, kl. Va

Przedstawienie było  bardzo ciekawe. Chciałabym je obejrzeć jeszcze raz.

Klaudia Przygrodzka, kl. Va

Moim zdaniem przedstawienie było ciekawe. Najbardziej podobali mi się aktorzy, ich ubiór i oprawa muzyczna. Całe widowisko było fascynujące.

Weronika Morman, kl. Vb

Spektakl bardzo mi się podobał, dlatego że było dużo rymów i śpiewu oraz barwnych kostiumów.

Dawid Budek, kl. Vb

Bardzo mi się podobało, ponieważ było śmieszne.

Milena Studzińska, kl. Vb

Arek Noe dobrze zrobił, że wypuścił zwierzęta. Dla mnie spektakl był ciekawy, ponieważ lubię zwierzęta.

Kamila Kozubska, kl. Vb

Spektakl pt. "Przygody Arka Noego" był bardzo zabawny. Aktorzy mieli świetne kostiumy oraz wspaniale wczuli się w role.

Nina Olszówka, kl. VIa

Bardzo podobał mi się spektakl. Wszystko działo się jakby naprawdę, a był to tylko sen chłopca.

Norbert Pikulski, kl. VIa

Przedstawienie było bardzo ciekawe, a najbardziej podobała mi się rola wrony.

Aleksandra Kostrzewa, kl. VIa

Przedstawienie bardzo mi się podobało, zawierało w sobie wiele ciekawych motywów, również nie zabrakło w nim komizmu. Do gustu szczególnie przypadła mi postać wrony. Chciałabym być widzem takich przedstawień częściej.

Adrian Górski, kl. VIa

Podobały mi się elementy muzyczne i taneczne oraz stroje.

Katarzyna Różycka, kl. VIa

Przedstawienie było bardzo ciekawe. Główny bohater mimo, że jest małym chłopcem, odgrywał swoją rolę jak profesjonalny aktor. Najbardziej podobały mi się stroje, muzyka i taniec.

 

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT :

Lubuska Szkoła Równych Szans

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2008r. szkoła realizuje projekt ODKRYWAMY

LEPSZY ŚWIAT w ramach Lubuskiej Szkoły Równych Szans. Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczniów do nowoczesnych systemów edukacyjnych...

Przeczytaj wiecej...

 

PROJEKT :

"Kalejdoskop łąki i lasu, czyli co o bioróżnorodności każdy uczeń wiedzieć powinien".

 

 

Programem zostało objętych 30 szkół podstawowych z terenu 3 województw: małopolskiego,lubuskiego i śląskiego.

Przeczytaj więcej...

 

 

PROJEKT :
"W drodze do lepszego świata"

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym wdrożono program rozwojowy "Dotacje na projekty rozwojowe dla szkół w regionie lubuskim", który zapewnił uczniom możliwości wyrównania szans edukacyjnych i rozwijania zainteresowań poprzez realizację cyklu dodatkowych zajęć o różnorodnej tematyce. Przeczytaj więcej ...

 

Uczniowski Klub Sportowy
MIROTKA

Założony 3 grudnia 2001 roku, 21 grudnia 2001 został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych Powiatu Nowosolskiego przez Starostę Powiatowego na podstawie art. 7 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 18 stycznia 1996r. o Kulturze Fizycznej (Dz. U. Nr 25 poz. 113).
Przeczytaj więcej ...