S z k o ł a  P o d s t a w o w a

w  M i r o c i n i e  D o l n y m

 

 

 

SZKOLA PODSTAWOWA  w  MIROCINIE  DOLNYM     tel.  (068) 388 14 24    e-mail :  spmd@wp.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenia

 

  Teatr TVP - "Cicho"

    

    

 

           19 stycznia uczniowie klasy IV obejrzeli spektakl "Cicho" z Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie autorstwa Maliny Prześlugi. To tajemnicze widowisko w reżyserii Jerzego Bielunasa porusza problem pokonywania smutku i osamotnienia dziecka, wplatając w opowiadaną na scenie historię motywy słowiańskich baśni, podań i legend.

            Akcia rozgrywa się w pradawnym lesie, w którym mieszkają magiczne stworzenia - duchy, strzygi, wiedźmy, chochliki i licho. Pewnego razu w leśnym królestwie pojawia się smutne, ciche dziecko. Dziewczynka jest tak bardzo osamotniona i cicha, że mieszkańcy zaczynają się jej bać. Stan dziecka wywiera wpływ na cały legendarny świat, wszystko zamiera i cichnie. Leśne stwory postanawiają pomóc dziewczynce i przez różne opowieści, które snują dla niej oraz zainteresowanie jej osobą, cicha zostaje przemieniona i uleczona ze smutku.

            Spektakl zrobił ogromne wrażenie na widzach, szczególnie muzyka, kostiumy aktorów oraz budzące niepokój lalki przedstawiające demoniczne istoty wyrosłe z ludowych wierzeń. W głównych rolach wystąpili: Sara Lech, Katarzyna Bała, Joanna Rząp, Ewa Zawada, Edyta Dziura, Adam E. Kwapisz, Kamil Katolik, Karol Kojkoł. Więcej o spektaklu na stronie http://teatr.bedzin.pl/spektakle/dzieci/ a poniżej kilka opinii czwartoklasistów.

            Szymon Stróżyk:

Spektakl pt. "Cicho", który oglądałem w czwartek był super. Spodobał mi się od samego początku. Aktorzy dokładnie nauczyli się swoich ról i fantastycznie to zagrali, doskonale wcielili się w swoje role, bardzo mi się podobało, było żywo. Szkoda, że nie widziałem tego na żywo, ale i tak bardzo mnie to zainteresowało.

            Olivier Strzelecki:

Przedstawienie było bardzo ciekawym doświadczeniem. Trochę mnie zadziwiło, zwłaszcza kot, który miał 9 głów. Kostiumy aktorów były według mnie bardzo barwne i pomysłowe. W czasie trwania przedstawienia cały czas coś się działo wywołując we mnie różne emocje. Podsumowując, spektakl był warty obejrzenia.

            Wiktoria Andrus:

Dzisiaj oglądaliśmy sztukę teatralną na żywo. Czułam się tak, jakbym była w prawdziwym teatrze. Było wiele scen, które mnie rozśmieszyły. Podobały mi się kolorowe stroje aktorów. Chciałabym częściej oglądać takie przedstawienia.

            Emilia Szmaragowska:

Przedstawienie było dość długie. Kostiumy aktorów były bardzo ciekawe, kolorowe i pomysłowe. Czasami robiło się trochę strasznie, muzyka wydawała się mroczna. Spektakl był bardzo interesujący. Były tam bardzo ciekawe postacie.

            Martyna Kuriata:

Teatr był ciekawy. Były tam fajne postacie, np. Grochowa Baba, Jagodowa Baba, Rozalinka, Licho, Chochlik, była tam Cicha, która wszystkich usypiała. Teatr transmitowany był na żywo i mi zaimponował, naprawdę. Mógł trwać cztery godziny a nie dwie, bo był "wciągający", był też bardzo śmieszny. Bardzo miło upłynął mi przy nim czas.

            Hanna Woźniak:

Ten teatr mnie nie zaciekawił. Nic nie zrozumiałam, nie potrafiłam się skupić, ponieważ się bałam. Nie lubię oglądać cudzego smutku.

Patrycja Szulc:

Moje wrażenia po tym teatrze są bardzo dobre. Aktorzy mieli ciekawą charakteryzację. Bardzo lubię takiego typu teatry. W pewnych momentach było bardzo śmiesznie. Teatr był ciekawy.

Łukasz Martyniuk:

Teatr był dla mnie ciekawy. Najlepsze dla mnie było to, gdy leśne stwory opowiadały bajki dziewczynce i gdy ona się zdenerwowała i krzyczała.

 

                                                                                                                            Izabela Sotek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT :

Lubuska Szkoła Równych Szans

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2008r. szkoła realizuje projekt ODKRYWAMY

LEPSZY ŚWIAT w ramach Lubuskiej Szkoły Równych Szans. Celem projektu jest zwiększenie dostępności uczniów do nowoczesnych systemów edukacyjnych...

Przeczytaj wiecej...

 

PROJEKT :

"Kalejdoskop łąki i lasu, czyli co o bioróżnorodności każdy uczeń wiedzieć powinien".

 

 

Programem zostało objętych 30 szkół podstawowych z terenu 3 województw: małopolskiego,lubuskiego i śląskiego.

Przeczytaj więcej...

 

 

PROJEKT :
"W drodze do lepszego świata"

 

 

 

W Szkole Podstawowej w Mirocinie Dolnym wdrożono program rozwojowy "Dotacje na projekty rozwojowe dla szkół w regionie lubuskim", który zapewnił uczniom możliwości wyrównania szans edukacyjnych i rozwijania zainteresowań poprzez realizację cyklu dodatkowych zajęć o różnorodnej tematyce. Przeczytaj więcej ...

 

Uczniowski Klub Sportowy
MIROTKA

Założony 3 grudnia 2001 roku, 21 grudnia 2001 został wpisany do ewidencji Uczniowskich Klubów Sportowych Powiatu Nowosolskiego przez Starostę Powiatowego na podstawie art. 7 ust.1 pkt 4 ustawy z dnia 18 stycznia 1996r. o Kulturze Fizycznej (Dz. U. Nr 25 poz. 113).
Przeczytaj więcej ...